Drewno

 • Znamy się na drewnie i potrafimy je obrabiać tak by trwało i zachowało funkcjonalność i urodę.
 • Suszymy tradycyjnie – minimum 7 lat.
 • Napisz do nas – pomożemy dobrać gatunek drewna ( lipa/ olcha/ sosna/ buk,/ dąb lub każdy inny).

Drewno to surowiec, z którym trzeba umieć pracować. Jest plastyczny i wdzięczny. Bywa jednak bardzo kapryśny i nieprzewidywalny. I chyba w tym tkwi tajemnica dobrego stolarstwa. Umiejętność patrzenia na drewno jako tworzywo, które nabrało pewnych cech w związku z miejscem w którym rosło, czasie w którym zostało ścięte. Umiejętność rozpoznania gatunku, zastosowania odpowiednich narzędzi to wiedza książkowa i bardzo ją szanujemy. Doświadczenie w obróbce drewna przychodzi jednak z czasem. Trzeba obserwować, wyciągać wnioski i słuchać starych fachowców.

Nasze drewno – cztery podstawowe gatunki jakie wymieniono powyżej jest suszone minimum 7 lat na zewnątrz. Stara metoda. Wiatr, mróz i upał robią to najlepiej. Później przed obróbką deski idą do suszarni – i przy 8% zaczynamy przygodę z kasetkami

Napisz do nas – doradzimy Ci jakie drewno dla Twojego produktu będzie najlepsze. Używamy drewna lipowego, olchowego, bukowego, dębowego lub każdego innego. Zależnie od Twojej wizji i budżetu.

Dąb – drewno bardzo szlachetne, drogie i trudne w obróbce. Nadaje się na wyjątkowe projekty, w których nie mamy rygoru cenowego. Jako producent używamy go by wykonać szkatułki na alkohol, kasetki na monety, etui na medale

Buk – drewno o ładnym rysunku, twarde, wymagające w obróbce. Znakomita do wykonania towarów drewnianych z przeznaczeniem użytkowym. W zakładzie wykonujemy z niego etui na biżuterię, opakowania drewniane na zegarek lub pudełka z drewna na biżuterię

Olcha – piękny surowiec mający wewnątrz twardziel. Dzięki temu produkty otrzymują wybitny rysunek drewna. Nie da się tego ani zaplanować ani powtórzyć. Uwydatniona kwintesencja drewna jako surowca. Dobra do wykonania pudełek drewnianych na zdjęcia ślubne, opakowania na alkohol, drewniane szkatułki na miód.

Lipa – bardzo wdzięczny w obróbce, plastyczny i dość przewidywalny surowiec. Niemożliwy do przecenienia gdy chcemy zdobić, rzeźbić, barwić. Wykonujemy z niej kasetki folkowe, produkty regionalne, kasety drewniane.

Sosna – drewno o wspaniałym rysunku, przyjazna w obróbce, cudownie pachnie. Używamy jej przy wykonywaniu towarów budżetowych. Choć przy odrobinie fantazji i dużej wiedzy stolarskiej potrafi zaskoczyć w formie produktu finalnego. Z sosny robimy pudełka na wino, szkatułki na słodycze lub opakowania transportowe dla muzeum.

 

Wnętrze

Wykonujemy wszystkie wnętrza sami na miejscu. Jeśli jednak nas zaskoczysz swoim projektem – nauczymy się tego albo znajdziemy kogoś kto to wykona.
Używamy pianek, gąbek, form, wsadów frezowanych i każdej możliwej tkaniny

Wnętrze opakowania drewnianego to drugi etap. Łoże dla produktu projektujemy i wykonujemy sami. Bywa jednak , że zlecamy to na zewnątrz jak w przypadku termoform. Są wspaniałe firmy w Polsce, które wykonują wnętrza na światowym poziomie.

Zaczynamy od poznania przeznaczenia opakowania. Powiedz nam czy wykonujemy ekskluzywne opakowanie na alkohol – zaproponujemy np. wnętrze wyścielane ręcznie. Użyjemy skór, tkanin tureckich czy alcantary.

Jeśli pprodukujemy budżetową opcję w postaci formy lub wsadu z gąbki. Jeśli natomiast jesteś zaintereesowany opakowaniem z drewna na monety, to zaproponujemy Ci odpowiednie pianki i tkaniny aby uszlachetnić Twoją kolekcję. Możemy również wykonać wnętrza do Twoich gotowych opakowań.

Wykonujemy również zewnętrzne opakowania tekturowe i oferujemy kompleksowe rozwiązania dla Klientów.

Napisz do nas – pomożemy dostosować wnętrze do produktu i budżetu.

Wykończenie

 • Używamy certyfikowanych lakierów i bejc. Bez szkodliwych substancji i na bazie wody.
 • W zaprzyjaźnionym laboratorium wykonać specjalnie dla Ciebie kolor barwnika do drewna.
 • Pomożemy dobrać gloss, kolor, twardość zgodnie z Twoimi oczekiwaniami i opowiemy coś o najnowszych trendach w dziedzinie powłok.

Nasze lakiery pochodzą wyłącznie od europejskich dystrybutorów i producentów. Wieloletnie doświadczenie włoskich czy niemieckich laboratoriów pozwala nam zaproponować Ci optymalny wygląd i cechy Twojego produktu.

Barwniki do drewna pochodzą od polskich producentów i są na bazie wody. Wspaniała kolorystyka, stabilność dostaw oraz wpływ na kolorystykę daje naprawdę nieskończone możliwości.

Zależnie od tego czy wykonujemy opakowanie z drewna na buty, kasetkę na biżuterię czy pudełko na zabawki – produkcja wymaga odpowiedniej powłoki. Musimy wiedzieć czego potrzebujesz i zaproponujemy rozwiązanie.

Zdobienia

 • Laser, hotstamp, tampondruk, druk UV, frezowanie, wypalanie, barwienie ręczne, inkrustacja, wstawki, laminaty, druk 3d etc.
 • Napisz do nas i powiedz co chcesz zrobić. Pomożemy dobrać odpowiednią technologię do Twojego produktu.
 • Najważniejszy jest koncept i jakość pliku. Corel x6 lub wysokiej jakości PDF. Jeśli jednak nie masz tych plików – skontaktuj się, pomożemy.

Sprawnie poruszamy się we wszystkich dostępnych na rynku technologiach. Jeśli wykonujemy dla Ciebie etui na medal – proponujemy logo hotstamp na złoto. Jeśli jest to z kolei drewniane pudełko na owoce – to zróbmy wypalenie logo. Jeśli produkujemy kasetę na kolekcję monet to zróbmy piękne wstawki, zdobienia ręczne i inkrustacje.

Zdobienie produktu to kulminacja Twojej wizji. To tutaj jest pierwsze wrażenie, to tutaj jest Twoje logo, tutaj jest cała idea dawania wartości Klientowi i budowania lojalności. Możemy łączyć technologie i wykonać bardzo ciekawe zdobienia.

Zawsze proponujemy rozwiązanie najlepsze dla wolumenu i przeznaczenia produktu. Czasem będzie to laserowe zdobienie a czasem uda nam się zaproponować i wykonać piękne zdobienia ręczne.

Okucia

 • Zamknięcie opakowania to ważna część i ma ścisły związek nie tylko z estetyką ale i funkcjonalnością.
 • Obszerny wybór elementów. Możliwość montażu Twojego elementu.
 • Bardzo funkcjonalne i relatywnie tanie zamknięcie magnetyczne.

Opakowanie na karafkę i szklanki musi mieć mocne zamknięcie. Ma działać intuicyjnie i pozwalać na dociśnięcie przedmiotów wewnątrz. Tym sposobem mamy nie tylko ładne opakowanie ale i bezpieczne.

Poniżej jest mnóstwo zdjeć okuć jakie instalujemy. Wybierz coś i opowiedz nam historię swojego produktu a pomożemy coś dobrać.

Jeśli widziałeś gdzieś interesujący Cię dodatek – podeślij nam jego zdjęcia – powiemy czy i jak da się go zainstalować do Twojego produktu.

Opakowanie na monety lub mała kasetka na biżuterię bardzo dobrze prezentuje się i funkcjonuje z zamknięciem magnetycznym. Talarek o średnicy 3mm nie tylko dobrze wygląda ale co najważniejsze nie pozwala na samoczynne otwieranie się opakowania.